Coaches & Parent Reps

 

STALEY HIGH SCHOOL ACTIVITIES – COACHES, SPONSORS & PARENT REPS 2017-2018
Activity / Sport Coach / Sponsor Email Address Parent Representative Email Address
Academic Team N/A
Band Meara Mitchell [email protected] Joseph Alvarez or Chrissy Alvarez or Alice Kacirek [email protected] or [email protected]
Baseball David Wilson [email protected] Jayne Meloy [email protected]
Basketball – boys  Chris Neff [email protected] Kim Chambers & Kristen Holloway [email protected] or [email protected]

 

Basketball – girls Sherry Butts [email protected] Jeff Gilbert & Darcy Gilbert [email protected] or [email protected]
Cheerleading Jennifer Newman

Taylor Glenn

Michele Glenn

Jordan Brown

[email protected]

[email protected]

[email protected]

 

Nicole Cirello [email protected]
Cross Country Todd Warner [email protected] Nikki Hamre &

Joyce Allen

[email protected]

[email protected]

Debate/Forensics  Shiloh Dutton [email protected] Deanna Stark [email protected]
Diamonds Meara Mitchell [email protected] Denise Evans & Barb Kimmel [email protected] or [email protected]
Drama  Lia Abramovitz  [email protected]
Emeralds Jessica Hoffecker &      Andrea Holmes [email protected] or [email protected] Cindy Puett & Madalyn King [email protected] or [email protected]
FCCLA Christian Winn [email protected]  Kelly Garza [email protected]
Football Phil Lite [email protected] Heather Pfender & Jenny Nugent [email protected] or [email protected]
French Club
Future Falcons  Gregg Atkins [email protected]
German Club
Golf – boys Richard Tingler [email protected] Susie Roberts & Michelle Freed [email protected] or [email protected]
Golf – girls Richard Tingler [email protected] Jeff Holloway [email protected]
Multimedia Cherie Burgett [email protected] Laura Bennett [email protected]
National Honor Society Carol Toney/Debbie Kumer [email protected] or [email protected]
Olympiad/Science Greg Spiegel or Jennifer Spiegel  [email protected] Sara Green [email protected]
Orchestra James Freise [email protected] Sue Hittle [email protected]
Robotics Aaron Dalton or Jeanella Clark [email protected] or [email protected] Valerie Rippee or Jensine Kinate [email protected] or [email protected]
Soccer – boys Johnny Chain [email protected] Michelle Sullivan [email protected]
 [email protected]
Soccer – girls Johnny Chain [email protected] Christie Sheldon or Kandy Watson [email protected] or [email protected]
Softball Kasey Martin [email protected] Katie Moretina [email protected]
Spanish Club Anna Maki-Birchler [email protected]
Step

STUCO

Janet Sobbe

Andrea Holmes

 [email protected]

[email protected]

Swimming – boys Ian Johnston [email protected] Chris Duffy [email protected]
Swimming – girls Janet Sobbe [email protected]  Jerri Sue Hall [email protected] or
STTV Janet Sobbe [email protected]
Tennis – boys  Emily McCall [email protected]
Tennis – girls

Theatre

Emily McCall

Danielle Trebus

[email protected]

[email protected]

Jeff Thimgan

Janice Williams

[email protected]

[email protected]

Track (boys/girls) Todd Warner [email protected] Courtney Wheeler [email protected]
TSA Aaron Dalton [email protected]
Vocal Music Tracy Resseguie [email protected] Amy Holloway or Jody Myers [email protected] or [email protected]
Volleyball Julia Weber [email protected] Cyrie Cunningham & Jill Hoover [email protected] or [email protected]
Wrestling Elisha Bears [email protected] Cherise Elam [email protected]
Print Friendly, PDF & Email
Coaches & Parent Reps